25.02.18 u 19:35

PONOVO KOBNA TREĆA ČETVRTINA

Rusi zaledili Zmajeve na – 17

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Permu od Rusije sa 70:53.

Nakon izuzetno dramatične utakmice i pobjede protiv Belgije u petak u Skenderiji, danas naši momci nisu uspjeli da pobjede favorizovane Ruse.

Naši momci su se dobro držali u prvom poluvremenu, a prvu četvrtinu smo dobili sa 16:15. U durgoj, sve do 18. minute utakmice smo imali prednost, ali onda Rusi preuzimaju stvar u svoje ruke i dolaze do vodstva, pa su na poluvriijeme otišli sa 36:32.

U trećoj dionici ponovo crna rupa našeg tima. Za 10 minuta igre postigli smo svega šest poena, od čega samo dva iz igre.

Do kraja su Rusi zadržali prednost i na kraju slavili sa 70:53.

Najefikasniji u našem timu bio je Džanan Musa sa 26 poena, od čega je peetnaest poena postigao sa tri poena. Stipanović je dodao devet poena. U pobjedničkom timu Vitaly Fridzon je sa 16 poena bio najefikasniji.