23.11.19 u 18:49

PREMIERSHIP, 13. KOLO

Liverpool ponovo slavio u finišu

Nekoliko vrlo zanimljivih utakmica odigrano je danas u okviru 13. kola Premiershipa. Arsenal je razočarao navijače dok su Leicester i Liverpool nastaviti gaziti sve pred sobom.

Krenut ćemo od lidera Redsa koji su gostovali kod Crystal Palacea i slavili s 2:1. Liverpoolu nije bilo lako na vrlo nezgodnom gostovanju, a do pobjede je došao u drugom poluvremenu. Prvo je Sadio Mane pogodio za 1:0 u 49. minuti, da bi Wilfried Zaha osam minuta prije kraja šokirao goste i izjednačio na 1:1. Ipak, na tome nije ostalo jer je Roberto Firmino u 85. minuti donio pobjedu Liverpoolu.

Leicester je bio gost Brightonu i pobijedio s 2:0. Prvi gol za Lisice postigao je Ayoze Perez u 64. minuti da bi pobjedu potvrdio Maddison 11 minuta prije kraja. Treba reći i to da je penal sza goste propustio realizirati Jamie Vardy. Liverpool je ostao ispred Leicestera jer ima 37 bodova, dok su Lisice sada na brojci od 29 i nalaze se na drugom mjestu.

Ekipa Arsenala razočarala je svoje navijače jer je odigrala samo 2:2 protiv Southamptona na domaćem terenu. Slabašni Southampton je osvojio bod nakon četiri uzastopna poraza i to golovima Ingsa i Ward-Prowsea. Za Topnike je pogađao Lacazette.

Arsenal je sada pao na 8. poziciju sa 18 bodova, dok je Southampton još uvijek u opasnoj zoni sa devet bodova manje od današnjeg rivala. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije igrao zbog povrede.