22.02.18 u 19:23

SLALOMSKI SPEKTAKL ZA KRAJ

Myhrer olimpijski prvak, Hirscher i Kristoffersen odustali

Najbolji skijaši svijeta su na Olimpijskim igrama u PyeongChangu odskijali posljednju disciplinu. U pitanju je bio slalom, a zlatnu medalju i titulu olimpijskog prvaka osvojio je Andre Myhrer iz Švedske u vremenu 1.38.99.

U PyeongChangu smo vidjeli dramatičnu utrku. Srebro je pripalo maloj senzaciji, Ramonu Zenhausernu iz Švicarske, koji je u prvoj vožnji bio devetoplasiarni, a do bronze je došao Michael Matt iz Austrije, zahvaljujući odustajanju vodećeg nakog prve vožnje Henrika Kristoffersena.

U prvoj vožnj svoj nastup je završio i Marcel Hirscher pa su dvojica najboljih slalomaša današnjice ostali bez medalje na Olimpijskim igrama. Prvi lauf nije završio ni naš Emir Lokmić, koji je startao sa brojem 58.