09.10.17 u 23:44

VATRENI U BARAŽ, A ORLOVI DIREKTNO NA SP

Kramarić junak Hrvatske, Srbija se plasirala na Mundijal

Hrvatska je sa 2:0 savladala Ukrajinu i tako obezbjedila sebi mjesto u baražu. Utakmica je bila neizvjesna do 60. minute kada Kramarić pogađa za vodstvo gostiju. Isti igrač u 72. minuti povisuje na 2:0 i tako postavlja konačni rezultat utakmice.

Prvo mjesto u grupi I zauzeo je Island. Oni su večeras na domaćem terenu pobijedili Kosovo sa 2:0. Strijelci su bili Sigurdsson u 40. i Gudmundsson u 68. minuti.

Srbija je uspjea uhvatiti posljednji voz za Rusiju. Slavili su na prepunom stadionu “Rajko Mitić” proti Gruzija rezultatom 1:0. Strijelac odlučujućeg gola bio je Gudelj u 74. minuti susreta.

U ovoj grupi, koja je bila neizvjesna do samog kraja, baraž je osigurala i Irska koja je sa, također, minimalnih 1:0 slavila na gostovanju protiv Walesa i tako omogućila sebi borbu za prolazak u dalju fazu takmičenja.

U grupi G je već odavno sve poznato. Španija je upisala još jednu pobjedu, ovaj put protiv Izraela i tako neporažena, sa prvog mjesta na tabeli putuje u Rusiju.

Italija koja će svoje mjesto na Mundijalu tražiti kroz baraž je večeras slavila na gostovanju protiv Albanije sa minimalnih 1:0. Jedini strijelac na ovom mečubio je Candreva u 73. minuti utakmice.

Najuvjerljiviju pobjedu večeras je upisala reprezentacija Makedonije koja je sa 4:0 slavila protiv selekcije Lihtenštajna.